Кубань подвоїть фінансування фельдшерсько-акушерських пунктів у 2020 році


Опубликованно 03.12.2019 00:45

Кубань подвоїть фінансування фельдшерсько-акушерських пунктів у 2020 році

КРАСНОДАР, 18 окт - РІА Новини. Краснодарський край подвоїть фінансове забезпечення фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП) у 2020 році до 645 мільйонів рублів, регіон переходить на цільовий спосіб їх фінансування за рахунок коштів обов'язкового медичного страхування, йдеться в повідомленні адміністрації регіону.

"В краї працює 671 ФАП, на їх вміст в 2020 році передбачається спрямувати 645 мільйонів рублів. У минулому році медорганізації на них витратили 298 мільйонів, а до кінця цього року очікується, що витратять 323 мільйони рублів. Таким чином, в цілому фінансове забезпечення Фапів буде подвоєно", - наводяться в повідомленні слова першого заступника директора територіального фонду обов'язкового медичного страхування (ТФОМС) Краснодарського краю Людмили Морозової.

10 жовтня, 20:35Краснодарський крайНа Кубані з січня призначили виплати за першу дитину 10,5 тисячі сімей

Уточнюється, що при цьому вивільняться кошти, які витрачалися медорганизациями на утримання Фапів, і їх можуть направляти на потреби основних поліклінічних підрозділів. У відомстві пояснили, що край переходить на цільовий спосіб фінансування фельдшерсько-акушерських пунктів за рахунок коштів обов'язкового медичного страхування.

Відзначається також, що для підвищення доступності медичної допомоги жителям малих населених пунктів змінюються умови утримання фельдшерсько-акушерських пунктів. "Нововведення дозволить поліпшити оснащення пунктів медикаментами та обладнанням, а також вирішити кадрове питання. Зараз ці структурні підрозділи утримуються за рахунок загального доходу медорганізацій, одержуваного за подушевому принципом", - йдеться в повідомленні.

З 2020 року впроваджується цільової подушний спосіб фінансування. Річне фінансування кожного фельдшерсько-акушерського пункту буде залежати від числа прикріплених до нього застрахованих жителів і збільшиться на суму від 957 тисяч до 1,7 мільйона рублів.

"Цільове фінансування передбачає особливий контроль над правильним надходженням і витрачанням коштів. І щоб ТФОМС в повному обсязі фінансував утримання Фапів, інформація про прикріпленому населення повинна бути достовірною. Зараз по ряду Фапів статистика поселень сильно відрізняється від тієї, що є у фонду", - наголошується в повідомленні.

31 липня, 13:18Краснодарський крайНа Кубані зафіксували рекордне зниження малюкової смертностіКатегория: Новости