Розпилюються пов'язки змінять підходи до обробки ран


Опубликованно 16.11.2019 12:12

Розпилюються пов'язки змінять підходи до обробки ран

В недалекому майбутньому медичні пов'язки з ліками можна буде наносити прямо на рани, використовуючи спеціальний розпилювач. Вчені з Montana Technology University вивчають электроспиннинг – новий процес отримання полімерних волокон в результаті дії електростатичних сил на електрично заряджену струмінь полімерного розчину або розплаву.

Як передає The Daily Mail, такі волокна пропонується розташовувати на ранах методом розпилення, отримуючи контрольоване вивільнення ліків. Препарати вплітаються в волокна, що дозволяє прискорити процес загоєння і знизити ризик інфекції.

Використання цього методу також позбавить від необхідності постійно змінювати пов'язки. За словами розробників, склад матеріалу можна буде змінити в залежності від завдань.

Фахівці представили портативний пристрій для электроспиннинга з обмеженим електричним полем. Замість того, щоб використовувати тільки електрику для укладання волокон в цільовій зоні, новий пристрій використовує повітря для розпилення волокон, подібно балончика з фарбою.Категория: Здоровье и Фитнес